Kategoria CAVE

Konkurs w tej kategorii obejmuje dzieła audiowizualne zrealizowane w strumieniowych mediach cyfrowych, opracowane do prezentacji na cztery ekrany i czterokanałową emisję dźwięku. Konfiguracja ekranów i głośników przygotowana zostanie przez organizatorów i determinuje formę emisji utworów. Do konkursu dopuszczone zostaną tylko te dzieła, które zakładają prezentacje w formule wideo czterokanałowego z wielokanałowym dźwiękiem. Organizatorzy gwarantują publiczną prezentację wszystkich dzieł spełniających warunki konkursu, ich porównanie i wybór dokonany przez Jury, przyznanie Grand Prix i nagrody głównej oraz ekspozycję publiczną dzieł nagrodzonych w miejscu przeprowadzenia konkursu w Krakowie. 

W konkursie werdyktem Jury przyznana zostanie jedna nagroda Grand Prix w wysokości 10 000 zł oraz Nagroda Główna w kategorii CAVE w wysokości 5 000 zł.

Grand Prix w wysokości 10 000 zł

Nagroda Główna w wysokości 5 000 zł

Jak się zgłosić?

Krok 1

Zapoznaj się ze specyfikacją techniczną. Przestrzenna konfiguracja ekranów i głośników jest przedstawiona na schemacie graficznym, którego specyfikacja jest też kluczem do opisu poszczególnych plików. Organizatorzy podejmują się opracować dzieło do prezentacji według załączonego schematu.

Pobierz specyfikację techniczną (plik PDF)Pobierz regulamin (plik PDF)

Krok 2

Przygotuj pliki z materiałami. Cztery pliki wideo w rozdzielczość 1920x1080p (full HD) z maksymalnym czasem trwania każdego pliku do 20 min, mp4 lub mov, kodek H.264, max 24 Mbps, pixel 1.0, color profile HD 1-1-1. Cztery pliki dźwiękowe do odtworzenia w czterech kanałach (głośnikach), AAC, 48000, 24-bit lub AAC, 44100, 16-bit. Czas trwania pliku nie przekraczający 20 min.

Przygotuj linki do pobrania Twoich materiałów (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive, Wetransfer, FTP, itp.) które podasz w formularzu zgłoszeniowym.


Krok 3

Przygotowane materiały należy przesłać wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy