Bezpłatny warsztat Unity3D Intro: Szybki level design w Unity

27.11.22 (niedziela)godz. 12:30 - 15:30

Wydział Intermediów(Pracownia komputerowa, poziom +1)ul. Berka Joselewicza 2331-051 Kraków

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie pokonkursowej 2. Międzynarodowego Konkursu na Intermedialne Dzieło Sztuki ICIA 2022 jest bezpłatny warsztat Unity3D Intro: Szybki level design w Unity z obszarów projektowania 3D i wirtualnej rzeczywistości.

Podczas warsztatów zajmiemy się metodami prototypowania przestrzeni wirtualnej wykorzystywanymi w projektowaniu poziomów do gier. Poznamy rozszerzenia Unity pozwalające na proste modelowanie siatki 3D i mapowanie tekstur. Będziemy tworzyć przestrzenie 3D stosując zasadę blockout design.

Co jest potrzebne do udziału w warsztacie?

1. Nie musisz mieć umiejętności programowania.
2. Wystarczy zainstalować najnowszą, darmową wersję programu Unity3D
(https://store.unity.com/#plans-individual)
3. Posiadać mysz z 3 przyciskami, czyli ze scrollem.
4. Możesz też zapoznać się z nagraniem wcześniejszego warsztatu Unity3D Intro, które dostępne jest pod adresem http://www.icia.pl/2020/virtual-icia-wydarzenia/warsztat-unity3d-intro/

Prowadzący

Jacek Złoczowski mieszka i pracuje w Krakowie. Uzyskał doktorat Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Intermediów. Wykładowca w Instytucie Sztuki Mediów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Twórca instalacji interaktywnych, przestrzeni wirtualnych, animacji, akcji artystycznych, aplikacji komputerowych, wielkoformatowych projekcji w przestrzeni publicznej. Prezentował prace m.in. w Bielsku-Białej, Krakowie, Wrocławiu, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Łotwie, Rosji, Izraelu. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa, Instytutu Adama Mickiewicza, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2017 roku, wraz z Małgorzatą Łuczyną tworzy kolektyw Memorymorph.

Ilość miejsc i zapisy

W miejscu prowadzenia warsztatów jest dostępnych 10 stanowisk komputerowych z oprogramowaniem Unit , dodatkowo dostępnych jest 6 miejsc przy biurku do pracy z własnym komputerem. Łącznie warsztat przewidziany jest dla 16 osób. Preferowany wcześniejszy zapis na adres e-mail prowadzącego: jacek.zloczowski@gmail.com. Istnieje możliwość wzięcia udziału w warsztacie bez zapisu, ale bez gwarancji miejsca. W tym celu prosimy o przybycie na miejsce warsztatu a prowadzący zdecyduje czy jest szansa udziału w warsztacie.