Intermedialne dzieło sztuki

Konkurs w tej części obejmuje dzieła audiowizualne zrealizowane w strumieniowych mediach cyfrowych, opracowane do prezentacji na cztery ekrany i ośmiokanałową emisję dźwięku. Konfiguracja ekranów i głośników przygotowana zostanie przez organizatorów i determinuje formę emisji utworów. Do konkursu dopuszczone zostaną tylko te dzieła, które zakładają prezentacje w formule wideo czterokanałowego z wielokanałowym dźwiękiem. Organizatorzy gwarantują publiczną prezentację wszystkich dzieł spełniających warunki konkursu, ich porównanie i wybór dokonany przez międzynarodowe Jury, przyznanie Grand Prix i nagrody publiczności oraz ekspozycję publiczną dzieł nagrodzonych w miejscu przeprowadzenia konkursu w Krakowie.

Grand Prix w wysokości 15 000 zł

Nagroda Publiczności w wysokości 5 000 zł

Laureaci i werdykt Jury

Jak się zgłosić?

Krok 1

Zapoznaj się ze specyfikacją techniczną. Przestrzenna konfiguracja ekranów i głośników jest przedstawiona na schemacie graficznym, którego specyfikacja jest też kluczem do opisu poszczególnych plików. Organizatorzy podejmują się opracować dzieło do prezentacji według załączonego schematu.

Pobierz specyfikację techniczną (plik PDF)Pobierz regulamin (plik PDF)

Krok 2

Przygotuj pliki z materiałami. Cztery pliki wideo w rozdzielczość 1920x1080p (full HD), mp4 lub mov, kodek H.264, max 24 Mbps, pixel 1.0, color profile HD 1-1-1. Osiem plików dźwiękowych, AAC, 48000, 24-bit lub AAC, 44600, 16-bit. Czas trwania nie przekraczający 20 min.

Przygotuj linki do pobrania Twoich materiałów przez organizatorów (Dropbox, Google Drive, OneDrive, Wetransfer, FTP, itp.) które podasz w formularzu zgłoszeniowym. Materiały możesz również przesłać na nośniku fizycznym (Blu-ray, DVD, Pendrive, Flash SD) drogą pocztową na adres organizatorów.


Krok 3

Przygotowanie materiały należy przesłać wypełniając formularz zgłoszeniowy.